Woda św. Ignacego wraz z modlitwą o szczęśliwy poród znajduje się w zakrystii.
Wspaniałą kolekcję malarstwa europejskiego od XV do XX wieku mozna obejrzeć w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. W soboty wstęp na tę wystawę jest bezpłatny. Większość obrazów ma charakter religijny i jest inspirowana scenami biblijnymi. Jest wśród nich przepiękny obraz przedstawiający wizerunek Boga Ojca. Bardzo interesująca jest kolekcja obrazów włoskiego i niderlandzkiego renesansu. Postaramy się zorganizować wspólne wyjście do muzeum połączone z wykładem. Informacje zostaną podane w późniejszym czasie.
Kolejny Wieczór Tumski odbędzie się 30 grudnia w niedzielę w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego, na placu Katedralnym, o godz. 18.00
Wykład pt. "W językowym kręgu Bożego Narodzenia i Nowego Roku" wygłosi prof. dr hab. Jan Miodek. W części muzycznej usłyszymy kolędy z całego świata w wykonaniu Chóru Chłopięcego Archidiecezji Wrocławskiej Pueri Cantores Wratislavienses pod dyr. Ks. Stanisława Nowaka
Na dzielenie się opłatkiem i wszelkimi dobrymi życzeniami oraz na wspólne kolędowanie i opowieści o Bożym Narodzeniu zaprasza Krąg Biblijny w środę 2 stycznia o godz. 18.45, do sali obok dolnego kościoła.
Szacunek dla ojca i matki, o których była mowa w pierwszym i drugim czytaniu Jezus ukazuje we właściwym świetle. Miłość, szacunek do rodziców nie oznacza, że mamy podporządkowywać się ich życzeniom i planom, być ich przedłużeniem, uzupełniać braki, zaspokajać ambicje... Nic z tych rzeczy. Dojrzałą relację między rodzicami i dziećmi charakteryzuje rozłąka, wolność i brak lęku. Rolą rodziców jest przygotować siebie i dzieci do ich odejścia w dorosłe życie. Wolność, to świadomość obdarowania męskością, kobiecością oraz to, że jako człowiek mogę się rozwijać w kierunku mojego powołania, wybierać bez żadnych nacisków. I wreszcie brak lęku. Kto się lęka, nie potrafi kochać, nie może oddać się w pełni drugiemu człowiekowi, ani też Bogu. Jeśli nie jesteśmy gotowi opuścić ojca i matkę, w wolności i bez lęku, to nie ma się co dziwić, że mężowi czy żonie "przechodzi" miłość, a osobie duchownej powołanie. Jezus został w Jerozolimie. Był tam całe trzy dni i nie wydaje się, aby był z tego powodu zalękniony czy zmartwiony. To był znak zapowiadający Jego odejście. W sprawy Boga. Wiedział do jakich wyborów ma się przygotować. Zrobił pierwszy krok. Jego rodzice uszanowali Jego wolność, Jego decyzje. Nie za wiele się tłumaczył... Mam dorosłe dzieci. Czy będą mogły odejść w wolności i bez obaw?
Nabożeństwa:
Msze św. w niedziele:
1800 - Msza w sobotę wieczorem
800, 930, 1100 - dla dzieci, 1230, 1800, 1930 (od września do czerwca)
Msze św. w dni robocze:
700, 800, 1000 (od września do czerwca), 1800
Środa: 2000 - Msza akademicka (w ciągu roku akademickiego)
w I piątki m-ca - 1700 - dla dzieci (w roku szkolnym)
w wakacje w dni powszednie:
700, 800, 1800
Kancelaria czynna jest w:
W sprawach pilnych o każdej porze!
W Kancelarii Parafialnej m.in.: