WSTĘP
Pójdziemy dzisiaj śladami męki Jezusa. Będą to ślady zamysłu Boga względem nas, ukazane na kartach Starego i Nowego Testamentu. Wypełnieniem tego Bożego planu i jego centrum jest Osoba Jezusa Chrystusa.
On istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności aby na równi być z Bogiem,
Lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi.
A w zewnętrznym przejawie uznany za człowieka uniżył samego siebie,
stawszy się posłusznym aż do śmierci i to śmierci krzyżowej (Flp 2, 6-8)
Zapomniany, a przecież znany, bo jego rzeźby do dziś znajdują się w wielu wrocławskich i dolnośląskich kościołach. Postać Bruno Tschötschela przypomina najnowsza wystawa Muzeum Miejskiego w Pałacu Królewskim.
Tschötschel to jeden z najciekawszych artystów wrocławskich pierwszej połowy XX wieku. Odkrywamy Bruno Tschötschela, bo choć w kościołach jest pełno jego rzeźb, przed którymi wciąż modlą się ludzie, to wiedza o ich autorze jest żadna. Jako artysta Tschötschel nie funkcjonował w środowisku artystycznym, nie wystawiał swoich rzeźb, nie wysyłał na konkursy. Przez całe życie był artystą klasztornym, tworzył na zamówienie Kościoła Katolickiego: zakonów, zgromadzeń, parafii.
Krąg biblijny zaprasza na rozważanie słowa Bożego z Ewangelii św. Mateusza. Spotkanie odbędzie się w środę po wieczornej Mszy św. w dolnym kościele.
W Środę Popielcową krąg biblijny zaprasza na pierwsze wielkopostne nieszpory - po Mszy św. o godz. 18.00, do sali obok dolnego kościoła.