Warsztaty dla zakochanych i narzeczonych

Metoda warsztatów polega na pracy w parach (a nie w grupach). Narzeczeni/zakochani spotykają się na 14 kilkunastominutowych randkach tematycznych. Każda randka poprzedzona jest świadectwem małżonków i księdza, następnie każda para (osobno kobieta, osobno mężczyzna) wypełniają różne ankiety, a potem wspólnie rozmawiają/dyskutują wokół nich.

Na zakończenie każdy uczestnik otrzymuje zaświadczenie o odbytych warsztatach dla zakochanych i narzeczonych. Dokumenty wymagane do zawarcia Sakramentu Małżeństwa oraz potwierdzające poruszone podczas warsztatów tematy w ramach nauk przedmałżeńskich, narzeczeni pobierają u Proboszcza miejsca, w którym będzie spisywany protokół przedmałżeński. Osoby spoza archidiecezji prosimy o zasięgnięcie informacji czy ta forma przygotowania do Sakramentu Małżeństwa jest honorowana w diecezji, z której pochodzą narzeczeni.

Warsztaty NIE OBEJMUJĄ obowiązkowej wizyty w poradni rodzinnej.

Warunkiem otrzymania zaświadczenia o ukończeniu warsztatów jest uczestnictwo we wszystkich spotkaniach. Dzień skupienia można zrobić również w innym miejscu na zaświadczeniu jest miejsce na adnotację o odbyciu takowych z podpisem prowadzącego (zaświadczenie w archidiecezji wrocławskiej utrzymuje ważność przez rok).

Warsztaty prowadzą państwo Małgorzata i Rafał Laskowie z Maciejowa k/Kluczborka wraz z o. Jackiem Drabikiem SJ. Państwo Laskowie są małżeństwem od ponad 30 lat. Mają 5 dzieci. Pracują w poradni rodzinnej. Pani Małgosia pracuje w szkole, pan Rafał jako kurator sądowy.

Szczegółowe informacje można uzyskać pisząc na adres: jdrabik@jezuici.pl. Zapisać się można wpłacając bezzwrotną zaliczkę (50zł) osobiście u o. Jacka – (tel. 797 907 739). Koszt warsztatów w sumie wynosi 250 zł.

Najbliższy termin warsztatów: 22 – 24/09/2023 [pozostało wolnych miejsc: 8]

Ramowy program warsztatów

PIĄTEK

15.30 – Powitanie, wprowadzenie, rozpoczęcie warsztatów (kościół dolny)

21.00 – Zakończenie dnia

SOBOTA

9.00 – Wznowienie kolejnego dnia warsztatów

Przerwa na kawę i herbatę

ok. 13.00 – Przerwa obiadowa

Możliwość spowiedzi

15.00 – Ciąg dalszy warsztatów

ok. 20.00 – Zakończenie dnia

NIEDZIELA

9.00 – Rozpoczęcie ostatniego dnia warsztatów, w programie m.in.:

WYKŁAD NA TEMAT PLANOWANIA RODZINY (CZĘŚĆ TEORETYCZNA)

Przerwa na kawę i herbatę

12:30 – EUCHARYSTIA (kościół górny)

Zakończenie