Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi / Nowy Rok – 1/01/2023

Dzisiaj rozpoczynamy Nowy Rok 2023, Uroczystość św. Bożej Rodzicielki Maryi.

Od jutra rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Harmonogram odwiedzin wyłożony jest w kościele i umieszczona na naszej stronie internetowej. Tym, którym wyznaczony termin z jakichś powodów nie odpowiada, prosimy o informację by umieścić Was na kolędą dodatkową, która zaplanowana jest na sobotę 14 stycznia 2023. Wzorem lat ubiegłych, po zakończeniu kolędy na danej ulicy zapraszamy na Mszę św. dziękczynną w intencji mieszkańców. Terminarz Mszy jest także umieszczony na odwrocie harmonogramu kolędy.

W związku ze śmiercią papieża-emeryta Benedykta XVI zachęcamy do zapoznania się z komunikatem naszego arcybiskupa Józefa Kupnego, który jest umieszczony w gablocie i na naszej stronie internetowej.

W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę. Jest to także I piątek miesiąca, na wieczornej Mszy św. o godz. 18:00 będziemy wynagradzać NSPJ. Tego dnia serdecznie zapraszamy na koncert bożonarodzeniowy, który rozpocznie się o godz. 17:00. Wystąpią: Piotr Lach – śpiew, Piotr Bywalec – organy, Jakub Zawadzki – organy oraz zespół wokalny studentów Akademii Muzycznej. Fragmenty Ewangelii odczyta Iwona Mróz. Po koncercie będzie można złożyć ofiarę na ukończenie budowy organów, w ramach kiermaszu ciast, z którego dochód będzie przeznaczony także na nasze organy. Osoby zainteresowane przygotowaniem ciast, proszone są o kontakt z p. Jakubem. 

Najbliższa sobota jest I sobotą miesiąca. O godz. 8:00 zapraszamy na Mszę św. w int. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, a godz. 7:30 zapraszamy na wspólny różaniec.

Naszym drogim Parafianom oraz Gościom dziękujemy bardzo za hojność i wielkoduszność, życzliwość, wsparcie i każdą ofiarę złożoną na tacę, do skarbony lub przekazaną na konto naszej parafii. Niech dobry Bóg wynagradza Wam swoim błogosławieństwem. Bóg zapłać!

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do domu Ojca śp. Marianna Przybysz. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy pełnego Bożych darów i łask Nowego Roku oraz tego czego każdemu z osobna będzie potrzeba by ten rok był lepszy od poprzedniego!

Similar Posts