Ogłoszenia 30/11/2022

W poniedziałek zapraszamy na próbę chóru parafialnego o g. 19:00 w dolnym kościele

We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele wg porządku niedzielnego. O godz. 15:00 na cmentarzu Grabiszyńskim zostanie odprawiona Msza św., a po niej procesja z modlitwą za zmarłych.

We wtorek Dzień Zaduszny – dzień pamięci i modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Porządek Mszy św. w naszym kościele: 7:00, 8:00, 10:00 i 18:00. Tego dnia nie będzie nowenny do MB Nieustającej Pomocy.

Od 2 listopada codziennie przez cały listopad zapraszamy na modlitwę za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 17:30, których będziemy polecać Bożemu Miłosierdziu Koronką do Miłosierdzia Bożego. Msze św. za zmarłych polecanych w wypominkach będą odprawiane w poniedziałki i piątki listopada o godz. 18:00.

Każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza grzebalnego i równocześnie zmówienie choćby myślnej modlitwy w intencji zmarłych. Odpust ten można uzyskać „pod zwykłymi warunkami”, czyli po wypełnieniu tzw. warunków wstępnych, potrzebnych do otrzymania jakiegokolwiek odpustu. Są to: spowiedź sakramentalna, przyjęcie Komunii Św. i modlitwa w intencji papieża. Chodzi tu o intencję, jaką Ojciec Święty wyznacza na każdy miesiąc, a nie w intencji osoby papieża. Warunek dotyczący modlitwy w intencjach Ojca Świętego wypełnia się całkowicie przez odmówienie Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo. Pozostawia się jednak wiernym możliwość odmówienia jakiejkolwiek innej modlitwy, zgodnie z ich pobożnością. Ponadto do uzyskania odpustu wymaga się wykluczenia wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet powszedniego.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania i zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw w naszym kościele.

Bardzo serdecznie dziękujemy Wam za wielkie serca i hojność, życzliwość, wsparcie oraz każdą ofiarę złożoną na tacę, wrzuconą do skarbony lub przekazaną na konto naszej parafii. Bóg zapłać! Przypominamy, że modlimy się za naszych dobroczyńców w każdą środę podczas Mszy św. o g. 7:00.

DA Dach dziękuje za wsparcie duszpasterstwa podczas kiermaszu ciast w ubiegłą niedzielę, w sumie zebrano 1 918, 04 zł. Bóg zapłać!

Przypominamy, że we wtorek 8 listopada w naszej parafii odbędzie się wizytacja kanoniczna, którą przeprowadzi bp Maciej Małyga. Zapraszamy wszystkich parafian i gości na uroczystą Eucharystię o g. 18:00, która zakończy się nieszporami.

W niedzielę 27 listopada, rozpoczniemy nowy rok liturgiczny – Adwent. Wzorem lat ubiegłych, wspólnoty DA DACH i WŻCH pragną Wam zaproponować REKOLEKCJE W ŻYCIU CODZIENNYM. W związku z tym, w dniach od 1 do 15 listopada, po każdej mszy św. będzie możliwość zgłoszenia się na rekolekcje poprzez zapisanie się do formularza w zakrystii (lub w kancelarii w godzinach urzędowania). Rekolekcje potrwają od 30 listopada do 21 grudnia. Skierowane są one głównie do osób od 18 do 50 roku życia. Każdy z uczestników rekolekcji otrzyma materiały do codziennej modlitwy i towarzysza duchowego (jeżeli tego pragnie). W czasie rekolekcji będzie można także wysłuchać cotygodniowej konferencji duchowej oraz pomodlić się przed Najświętszym Sakramentem od godz. 19-20 od pn. do pt. Zapraszamy.

W ubiegłym tygodniu do domu Ojca odeszli śp. Helena Hadrych i śp. Zenon Borowski. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Życzymy wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom błogosławionej niedzieli i bogatego w dobro tygodnia

Similar Posts