III Niedziela Wielkanocna 23/04/2023

  1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Biblijną. Zachęcamy do codziennej lektury i zgłębiania Pisma św. Dzisiaj swoje imieniny obchodzą o. Jerzy Kita SJ i o. Jerzy Filip SJ. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, szczególnie będziemy się za nich modlić dzisiaj podczas Mszy św. o g. 11:00 i 18:00.
  2. W poniedziałek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o 17:30. W środę Nowenna do MB Nieust. Pomocy o g. 17:30 a po niej Msza św. w int. próśb i podziękowań.
  3. Na tacę remontową w ubiegłą niedzielę zebraliśmy razem z wpłatami na konto w sumie 7 659zł (w tym 1,10€ i 2 hrywny). Stan Funduszu na dzień dzisiejszy wynosi 62 497,56zł. W ostatnim czasie zakupiliśmy przenośny system nagłośnieniowy, który był już używany podczas procesji rezurekcyjnej. Bardzo dziękujemy naszym Parafianom za każdą ofiarę i hojność. Niech dobry Bóg, wynagradza Wam swoimi łaskami. Bóg zapłać! Przypominamy, że w każdą środę na Mszy św. o. godz. 7:00 modlimy się za naszych dobroczyńców.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Niedziela, Gość Niedzielny także dla dzieci do nabycia w zakrystii.
  5. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski; we wtorek św. Marka Ewangelisty; w czwartek św. Piotra Kanizjusza, prezbitera i doktora Kościoła i w sobotę św. Katarzynę Sieneńską, dziewicę i patronkę Europy.
  6. W ubiegłym tygodniu do domu Ojca odeszli: śp. Leon Żurawski; śp. Paweł Wodyński i śp. Maria Pietruszewska. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Similar Posts