Miłosierdzia Bożego 16/04/2023

  1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. W dzisiejszą niedzielę można uzyskać odpust zupełny. Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00. Równocześnie informujemy, że osoby będące w stanie łaski i bez przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, które będą uczestniczyć w Koronce do Miłosierdzia Bożego i przystąpią do Komunii świętej lub przynajmniej przed Najświętszym Sakramentem odmówią Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz modlitwę (np. Jezu, ufam Tobie), mogą uzyskać odpust zupełny. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia.
  2. Taca z dzisiejszej niedzieli jest „tacą remontową”. Dziękujemy za wspieranie naszego dzieła.
  3. W poniedziałek Msza św. zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o 17:30; o g. 18:00 Msza św. w intencji Kościoła, Ojca Św., Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam. Tego dnia swoje imieniny obchodzi o. Robert, Msza w jego intencji o g. 18:00. W środę Nowenna do MB Nieust. Pomocy o g. 17:30 a po niej Msza św. w int. próśb i podziękowań. W najbliższy piątek zapraszamy na godz. 19:00 kandydatów do bierzmowania z ich rodzinami na nabożeństwo pokutne połączone z sakramentem pokuty i pojednania.
  4. W najbliższą sobotę 22 kwietnia podczas Mszy św. o godz. 18:00. bp. Maciej Małyga udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Prosimy o modlitwę za naszych młodych, aby przyjęty przez nich sakrament dojrzałości chrześcijańskiej umocnił ich jeszcze bardziej w wierze chrześcijańskiej. Z racji prób liturgicznych przed bierzmowaniem adoracja Najśw. Sakramentu, w najbliższy wtorek oraz piątek po Mszy św. wieczornej, będzie wyjątkowo w dolnym kościele.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Niedziela, Gość Niedzielny także dla dzieci do nabycia w zakrystii.
  6. W sobotę w naszym zakonie obchodzimy święto NMP, Matki Towarzystwa Jezusowego, pamiętajmy w modlitwie o oo. jezuitach.
  7. W ubiegłym tygodniu do domu Ojca odszedł: śp. Henryk Olszewski. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Wszystkim naszym kochanym Parafianom i drogim Gościom życzymy

błogosławionej niedzieli oraz bogatego w dobro tygodnia!

Similar Posts