XXIX Niedziela Zwykła 22/10/2023

  1. Dzisiaj w całym Kościele Polskim trwa badanie praktyk niedzielnych w parafii. Podczas każdej Mszy św. liczeni są wszyscy uczestnicy obecni na liturgii oraz przystępujący do komunii św.
  2.  Różaniec codziennie o g. 17:30. W środę Msza św. o g. 18:00 w int. próśb i podziękowań przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Także w środę o. Grzegorz obchodzi swoje urodziny, w jego intencji będziemy się szczególnie modlić o g. 18:00. W piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i adorację Najśw. Sakramentu o g. 15:00 w kościele dolnym. 
  3.  W ubiegłą niedzielę na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” pomagającej zdolnej i niezamożnej młodzieży zebraliśmy 3 219,27zł. Na „tacę remontową” zebraliśmy razem z wpłatami na konto w sumie 8 773,35zł. Bieżący stan Funduszu „inwestycyjno-remontowego” wynosi 56 585,85zł. Szczegółowe rozliczenie znajduje się na naszej stronie i w gablocie. Wdzięczni za Waszą hojność i wsparcie przypominamy, że w każdą środę na Mszy św. o. g. 7:00 modlimy się za naszych wszystkich dobroczyńców, prosząc o Boże błogosławieństwo. Dziękujemy również wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie, sprzątanie i upieczenie ciast do naszej Kawiarenki Parafialnej.
  4.  Przypominamy, że w naszej parafii działa Poradnia Rodzinna, która zaprasza parafian i nie tylko. W Poradni przyjmuje mediator oraz dwóch doradców życia rodzinnego. Szczegółowe informacje oraz godziny przyjęć znajdują się gablocie Poradni Rodzinnej. Zachęcamy do korzystania z pomocy naszych specjalistów.
  5.  W przyszłą sobotę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na koncert maryjny, dedykowany naszym kochanym parafianom i drogim gościom. Wystąpią: p. Ewelina Nawrocka – wokal; p. Karol Żak – trąbka; p. Katarzyna Żak – skrzypce; o. Jan Konior – flet poprzeczny; p. Mateusz Żegleń i Dariusz Żak – organy.
  6.  Listopad coraz bliżej. Kartki na wypominki są wyłożone w kościele. Wypisane czytelnie kartki można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  7.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in. o konflikcie w Ziemi Świętej. W Niedzielinatomiast m.in. o pojednaniu małżeńskim. Czasopisma do nabycia w zakrystii. 
  8.  W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w środę św. Jana de Brebeufa i towarzyszy; a w sobotę św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza.

Similar Posts