Ogłoszenia 25/09/2022

W sobotę rozpoczyna się październik, miesiąc szczególnie poświęcony modlitwie różańcowej. W naszym kościele różaniec będzie odmawiany codziennie przez cały miesiąc październik o godz. 17:30. W związku z tym w tym miesiącu nie będzie Koronki do Bożego Miłosierdzia w poniedziałki, a prośby i podziękowania na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy będą wplecione w modlitwę różańcową zamiast tradycyjnego nabożeństwa.

Przyjmujemy już intencje na rok 2023. Przypominamy, że kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałki i czwartki w godz. 8:30-9:30 i 16:30-18:00, a w środy i soboty w godz. 8:30-9:30.

W ubiegłą niedzielę na „tacę remontową” zebraliśmy w sumie 9 198,34 zł. Szczegółowe rozliczenie znajduje się na naszej stronie internetowej. W najbliższym czasie planowane jest umieszczenie kamer do transmisji nabożeństw w kościele oraz wymiana dwóch tablic ogłoszeniowych na kolumnach przy wejściu do kościoła. Trwają też prace nad nową stroną internetową naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za Waszą hojność, życzliwość, wsparcie i każdą ofiarę złożoną na tacę, wrzuconą do skarbony lub przekazaną na konto naszej parafii. Bóg zapłać!

Zapisy dzieci przystępujących do I Komunii przyjmuje o. Jerzy Kita – „Klakier” w każdą niedzielę po Mszy św. o g. 11:00. Pierwsze spotkanie dla dzieci i rodziców odbędzie się w niedzielę 2 października o g. 11:00 Msza św., a po niej spotkanie w dolnym kościele. Obecność obowiązkowa.

Zgłoszenia kandydatów do bierzmowania przyjmuje o. Jakub Biela lub proboszcz. Formularz zgłoszeniowy do pobrania w zakrystii po każdej mszy lub w kancelarii parafialnej. Wypełniony formularz należy przynieść na pierwsze spotkanie, które odbędzie się 11 października 2022, g. 18:00 Msza św., o 19:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, a o 19:30 spotkanie z rodzicami.

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: poniedziałek św. Wincentego a Paulo; środa św. Wacława; czwartek św. Aniołów Michała, Gabriela i Rafała; piątek św. Hieronima; sobota św. Teresa od Dzieciątka Jezus.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, do nabycia przy wyjściu z kościoła.

W ubiegłym tygodniu do domu Ojca odszedł śp. Marcin Jakimiuk. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Similar Posts