Ogłoszenia 18/09/2022

We wtorek nabożeństwo fatimskie po mszy św. wieczornej.

W środę Dzień Modlitwy za Ukrainę, zapraszamy do modlitwy w tej intencji o g. 17:30 na nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Dzisiaj o g. 16:00 z Bazyliki św. Elżbiety wyruszy 25. procesja z relikwiami św. Doroty, którą zakończy Msza św. w kościele św. Stanisława, Doroty i Wacława przy ul. Świdnickiej.

Trwają zapisy dzieci klas III, które chcą przygotować się i przystąpić do I Komunii św. w naszej parafii. Zapisy przyjmuje o. Jerzy Kita – „Klakier” w każdą niedzielę po Mszy św. o g. 11:00. Pierwsze spotkanie dla dzieci i rodziców odbędzie się w niedzielę 2 października o g. 11:00 Msza św., a po niej spotkanie w dolnym kościele. Obecność obowiązkowa.

Trwają zapisy dla chętnych pragnących przyjąć sakrament bierzmowania w naszej parafii. Zgłoszenia do końca września przyjmuje o. Jakub Biela lub proboszcz. Formularz zgłoszeniowy do pobrania w zakrystii po każdej mszy lub w kancelarii parafialnej. Wypełniony formularz należy przynieść na pierwsze spotkanie, które odbędzie się 11 października 2022, g. 18:00 Msza św., o 19:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, a o 19:30 spotkanie z rodzicami.

Jest już nowa księga mszalna na rok 2023, zachęcamy do zamawiania intencji na przyszły rok.

Zapraszamy chętnych chłopców do LSO naszej parafii. Spotkania odbywają się w soboty o g. 10:00. Prosimy też zgłaszać nowych chorych z naszej parafii, których odwiedzą nasi ojcowie w 1 piątek miesiąca z komunią św.

Kolejny (12 już) transport pomocy na Ukrainę dotarł na miejsce. Można włączyć się do pomocy wrzucając ofiarę do „skarbonki dla biednych”.

Serdecznie dziękujemy za Waszą hojność, życzliwość, wsparcie i każdą ofiarę złożoną na tacę, wrzuconą do skarbony lub przekazaną na konto naszej parafii. Bóg zapłać.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: środa św. Mateusza; piątek św. o. Pio.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, do nabycia przy wyjściu z kościoła.

W ubiegłym tygodniu do domu Ojca odszedł śp. Marcin Jakimiuk. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Similar Posts