XXV Niedziela Zwykła 24/09/2023

  1. W poniedziałek o g. 19:30 w kościele oo. kapucynów przy Sudeckiej odbędzie się rejonowe spotkanie parafialnych zespołów presynodalnych.
  2.  W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o g. 17:30 a po niej Msza św. w int. próśb i podziękowań. W czwartek o g. 19:00 w Kawiarence Parafialnej spotkanie Grupy Medytacyjnej. W piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i adorację Najśw. Sakramentu o g. 15:00.
  3.  W przyszłą niedzielę zaczyna się miesiąc październik, poświęcony modlitwie różańcowej, która w naszym kościele przez cały miesiąc będzie się odbywała o g. 17:30.
  4.  Trwają zapisy dzieci klas III, które chcą przygotować się i przystąpić do I Komunii św. w naszej parafii. Zapisy przyjmuje o. Jerzy Kita – „Klakier” w każdą niedzielę po Mszy św. o g. 11:00. Pierwsze spotkanie dla dzieci i rodziców odbędzie się w niedzielę 8 października 2023 o g. 11:00 Msza św., a po niej spotkanie w dolnym kościele. Obecność obowiązkowa.
  5.  Do końca września trwają zapisy młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii. Formularz zgłoszeniowy można pobrać w zakrystii po każdej Mszy św. lub w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia. Pierwsze spotkanie dla bierzmowanych odbędzie się we wtorek 3 października o g. 19:00 w kościele dolnym.
  6.  Na „tacę remontową” w ubiegłą niedzielę 17 września 2023 zebraliśmy razem z wpłatami na konto w sumie 8 393,40zł (w tym 12€ i 10koron). Bieżący stan Funduszu „inwestycyjno-remontowego” wynosi 47 008,30 zł. Szczegółowe rozliczenie znajduje się na naszej stronie i w gablocie. Bardzo dziękujemy naszym Parafianom i Gościom, niech dobry Bóg, hojnie obdarza Was swoim błogosławieństwem. Przypominamy, że w każdą środę na Mszy św. o. g. 7:00 modlimy się za naszych wszystkich dobroczyńców. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie, sprzątanie i upieczenie ciast do naszej Kawiarenki Parafialnej.
  7.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Gość Niedzielny oraz Niedziela są do nabycia w zakrystii.
  8.  W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w środę św. Wincentego a Paulo; w czwartek św. Wacława; w piątek św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; a w sobotę św. Hieronima.
  9.  W ubiegłym tygodniu do domu Ojca odeszli z naszej wspólnoty parafialnej śp. Alicja Śliwerska; śp. Lidia Haładas i śp. Bogdan Walów. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Similar Posts