XXIV Niedziela Zwykła 17/09/202

  1. Taca z dzisiejszej niedzieli jest „tacą remontowa”. Zapraszamy na aromatyczną kawę, dobrą herbatę i pyszne ciasta do naszej kawiarenki parafialnej przy dolnym kościele od g. 8:30 do 14:30. Dziękujemy paniom za upieczenie ciast do kawiarenki. Dzisiaj pierwsze spotkanie Grupy Dorosłych Lektorów o g. 17:00 w kościele dolnym.
  2.  W poniedziałek o g. 18:00 Msza św. w int. Kościoła, Ojca Św., Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam. We wtorek 19 września o g. 19:00 w kościele dolnym odbędzie się pierwsze spotkanie osób wchodzących w skład naszego parafialnego zespołu presynodalnego W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o g. 17:30 a po niej Msza św. w int. próśb i podziękowań. W czwartek o g. 19:00 w Kawiarence Parafialnej spotkanie Grupy Medytacyjnej. W piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i adorację Najśw. Sakramentu o g. 15:00.
  3.  Dzisiaj ostatni dzień zapisów na „Warsztaty Ignacjańskiego Rozeznawania”. Zgłoszenia wyłącznie drogą mailową na adres jacek.drabik@jezuici.pl.
  4.  Trwają zapisy dzieci klas III, które chcą przygotować się i przystąpić do I Komunii św. w naszej parafii. Zapisy przyjmuje o. Jerzy Kita – „Klakier” w każdą niedzielę po Mszy św. o g. 11:00. Pierwsze spotkanie dla dzieci i rodziców odbędzie się w niedzielę 8 października 2023 o g. 11:00 Msza św., a po niej spotkanie w dolnym kościele. Obecność obowiązkowa.
  5.  Trwają także zapisy chętnych pragnących przyjąć Sakrament Bierzmowania w naszej parafii. Zgłoszenia do końca września przyjmuje o. Wojciech Kowalski SJ lub proboszcz. Formularz zgłoszeniowy można pobrać w zakrystii po każdej Mszy św. lub w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia.
  6.  Przyjmujemy już intencje na rok 2024. 
  7.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Gość Niedzielny oraz Niedziela są do nabycia w zakrystii. 
  8.  W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Stanisława Kostki, jezuity; w czwartek św. Mateusza Apostoła; a w sobotę św. Pio z Pietrelciny.
  9.  W ubiegłym tygodniu do domu Ojca odeszli z naszej wspólnoty parafialnej śp. Lucyna Waliłko; śp. Jan Kucharzak; śp. Irena Okomoniewska; śp. Ryszard Lenert i śp. Łucja Moździerz. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Similar Posts