XXIII Niedziela Zwykła 10/09/2023

 1. Dzisiaj o g. 16:00 w Kawiarence Parafialnej Wspólnota Życia Chrześcijańskiego zaprasza małżeństwa do wspólnoty opartej na duchowości ignacjańskiej. 
 2.  W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o g. 17:30 a po niej Msza św. w int. próśb i podziękowań oraz w int. czcicieli Matki Bożej, o pokój na świecie i w sercu każdego z nas. Po Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. W piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i adorację Najśw. Sakramentu o g. 15:00.
 3.  W czwartek o g. 19:00 w Kawiarence Parafialnej spotkanie Grupy Medytacyjnej. 
 4.  W najbliższą sobotę 16 września podczas Eucharystii o g. 18:00 będziemy podwójny jubileusz o. Kazimierza Kucharskiego SJ (70-lecie życia zakonnego i 60-lecie święceń). Zapraszamy do wspólnej modlitwy w int. Jubilata.
 5.  W przyszłą niedzielę „taca remontowa”. W przyszłą niedzielę od g. 8:30 do 14:30 zapraszamy do naszej Kawiarenki Parafialnej na kawę, herbatę i coś słodkiego. Chętnych prosimy o upieczenie ciast.
 6.  Także w przyszłą niedzielę odbędzie się pierwsze spotkanie Grupy Dorosłych Lektorów o g. 17:00 w kościele dolnym.
 7.  Ostatni tydzień zapisów na „Warsztaty Ignacjańskiego Rozeznawania” Zgłoszenia wyłącznie drogą mailową do 17 września 2023 na adres jacek.drabik@jezuici.pl.
 8.  We wtorek 19 września o g. 19:00 w kościele dolnym odbędzie się pierwsze spotkanie osób wchodzących w skład naszego parafialnego zespołu presynodalnego. Wszystkich parafian i gości zachęcamy do modlitwy w intencji synodu archidiecezji wrocławskiej.
 9.  W naszej parafii ruszyły dwie grupy „Baranków”, to rodzinna forma przygotowania dzieci do I Komunii św. Szczegółowe informacje na stronie https://mms.edu.pl/baranki/.
 10. Trwają zapisy dzieci klas III, które chcą przygotować się i przystąpić do I Komunii św. w naszej parafii. Zapisy przyjmuje o. Jerzy Kita – „Klakier” w każdą niedzielę po Mszy św. o g. 11:00. Pierwsze spotkanie dla dzieci i rodziców odbędzie się w niedzielę 8 października 2023 o g. 11:00 Msza św., a po niej spotkanie w dolnym kościele. Obecność obowiązkowa.
 11. Trwają także zapisy chętnych pragnących przyjąć Sakrament Bierzmowania w naszej parafii. Zgłoszenia do końca września przyjmuje o. Wojciech Kowalski SJ lub proboszcz. Formularz zgłoszeniowy można pobrać w zakrystii po każdej Mszy św. lub w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia.
 12. Przyjmujemy już intencje na rok 2024. Przypominamy, że kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałki i soboty w g. 9:00-10:00, w środy w g. 19:00-20:00, a czwartki w g. 19:00-20:30.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Gość Niedzielny oraz Niedziela są do nabycia w zakrystii. Dzisiaj po każdej Mszy św. w sali obok dolnego kościoła można zaopatrzyć się w kalendarze na nowy rok oraz jezuicki informator „Misyjnym szlakiem”.
 14. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w środę św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w piątek NMP Bolesnej a w sobotę św. Korneliusza i Cypriana, męczenników.

Similar Posts