XXII Niedziela Zwykła 3/09/2023

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. w sali obok dolnego kościoła kiermasz książki religijnej.
 2. Przypominamy, że wróciliśmy do odprawiania Mszy św. o g. 10:00 w dni powszednie i o g. 19:30 w niedziele i święta. Zmieniły się też godziny otwarcia kancelarii parafialnej: w poniedziałki i soboty od g. 9:00 do 10:00, środy od g. 19:00 do 20:00 oraz w czwartki od g. 19:00 do 20:30.
 3.  W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o g. 17:30 a po niej Msza św. w int. próśb i podziękowań. W piątek zapraszamy na modlitwę różańcową o g. 7:30 a po niej na Mszę św. w int. o Boże błog., dary Ducha Św. w dziele intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa i wyniesienie na ołtarze Rozalii Celakówny o g. 8:00. Po południu Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja Najśw. Sakramentu w piątek o g. 15:00.
 4.  W sobotę 9 września o g. 15:00 w Kawiarence Parafialnej odbędzie się spotkanie wszystkich zainteresowanych zaangażowaniem się w jej działanie, zapraszamy.
 5.  Wspólnota Życia Chrześcijańskiego działająca w naszej parafii od 7 lat, serdecznie zaprasza wszystkie małżeństwa do nowo powstającej wspólnoty małżeństw opartej na duchowości ignacjańskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się 10 września 2023 o g. 16:00 w Kawiarence Parafialnej.
 6.  Ostatni tydzień zapisów do Grupy Dorosłych Lektorów. Trwają także zapisy na „Warsztaty Ignacjańskiego Rozeznawania” Zgłoszenia wyłącznie drogą mailową do 17 września 2023 na adres jacek.drabik@jezuici.pl.
 7. Od września w naszej parafii zaczyna działać Wrocławska Grupa Medytacji Chrześcijańskiej. Grupa spotyka się w każdy czwartek o g. 19:00 w Kawiarence Parafialnej. Jej opiekunem duchowym jest o. Grzegorz Kramer SJ. Osoby przychodzące po raz pierwszy prosimy o przybycie 15 min wcześniej. Serdecznie zapraszamy.
 8.  „Warsztaty dla zakochanych i narzeczonych” odbędą się w dniach 22-24 września 2023. Szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej.
 9.  Przez cały wrzesień trwają zapisy dzieci klas III, które chcą przygotować się i przystąpić do I Komunii św. w naszej parafii. Zapisy przyjmuje o. Jerzy Kita – „Klakier” w każdą niedzielę po Mszy św. o g. 11:00. Pierwsze spotkanie dla dzieci i rodziców odbędzie się w niedzielę 8 października 2023 o g. 11:00 Msza św., a po niej spotkanie w dolnym kościele. Obecność obowiązkowa.
 10.  Rozpoczynamy również zapisy dla chętnych pragnących przyjąć Sakrament Bierzmowania w naszej parafii. Zgłoszenia do końca września przyjmuje o. Wojciech Kowalski SJ lub proboszcz. Formularz zgłoszeniowy można pobrać w zakrystii po każdej Mszy św. lub w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia.
 11. Zachęcamy do lektury ciekawych artykułów w prasie katolickiej. Gość Niedzielny oraz Niedziela są do nabycia w zakrystii.
 12. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w środę Melchiora Grodzieckiego i Stefana Pongracza, jezuitów; w piątek święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny, w sobotę św. Piotra Klawera.
 13. W ubiegłym tygodniu do domu Ojca odeszli z naszej wspólnoty parafialnej śp. Zofia Rożek i śp. Elżbieta Szczepańska. Polećmy je Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

List pasterski Księdza Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego na rozpoczęcie Synodu Diecezjalnego (PDF)

Similar Posts