XXI Niedziela Zwykła 27/08/2023

 1. Od piątku 1 września wracamy do odprawiania Mszy św. o g. 10:00 w dni powszednie i o g. 19:30 w niedziele i święta. Po wakacyjnej przerwie zmieniają się godziny otwarcia kancelarii parafialnej: w poniedziałki i soboty od g. 9:00 do 10:00, środy od g. 19:00 do 20:00 oraz w czwartki od g. 19:00 do 20:30. Adoracja Najśw. Sakramentu będzie rozpoczynała się Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątki o g. 15:00 i potrwa do g. 17:50 w kościele dolnym, następnie będzie kontynuowana po Mszy św. o g. 18:00 i potrwa do g. 19:30. W związku z tym od września nie będzie już Koronki do Miłosierdzia Bożego w poniedziałki o g. 17:30.
 2.  Jutro ostatnia poniedziałkowa Koronka do Miłosierdzia Bożego o g. 17:30. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o g. 17:30 a po niej Msza św. w int. próśb i podziękowań.
 3.  Najbliższy piątek jest I piątkiem miesiąca. Zapraszamy wszystkich czcicieli Bożego Serca na Mszę św. o g. 18:00 i nabożeństwo po niej. Spowiedź tego dnia rano podczas każdej Mszy św., a po południu od g. 16:45 do 17:45 w kościele dolnym. Natomiast w I sobotę miesiąca zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o g. 7:30 a po niej na Eucharystię o g. 8:00 i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
 4.  W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11:00 zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców. Podczas tej Mszy św. będziemy dziękować Bogu za udane wakacje. Będziemy również prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy w nowym roku szkolnym. Przynosimy ze sobą plecaki, książki, zeszyty, przybory szkolne – na koniec Mszy św. będzie ich poświęcenie.
 5.  Na „tacę remontową” w ubiegłą niedzielę 20 sierpnia 2023 zebraliśmy razem z wpłatami na konto w sumie 6 410,22zł (w tym 7€). Bieżący stan Funduszu „inwestycyjno-remontowego” wynosi 38 799,27 zł. Szczegółowe rozliczenie znajduje się na naszej stronie i w gablocie. W najbliższym czasie wymieniona zostanie brama wjazdowa od ul. Swobodnej, co zwiększy nasze bezpieczeństwo, szczególnie w nocy. Przygotowujemy się także do odświeżenia balkonów i pozbycia się mało pobożnych fresków od strony chóru. Została wykonana próbka i czekamy na kosztorys prac do wykonania. Bardzo dziękujemy naszym Parafianom i Gościom za wielką hojność. Niech dobry Bóg, hojnie obdarza Was swoim błogosławieństwem. Przypominamy, że w każdą środę na Mszy św. o. godz. 7:00 modlimy się za naszych wszystkich dobroczyńców.
 6.  Trwają zapisy do nowo powstającej grupy dorosłych lektorów. To nasza nowa propozycja dla kobiet i mężczyzn, chcących się zaangażować w tę ważną posługę dla wspólnoty. Zapisy u o. proboszcza do 10 września 2023.
 7.  Osoby chętne do zaangażowania się w jakiekolwiek konkretnej formie w działanie naszej Kawiarenki Parafialnej, by tworzyć i budować przestrzeń i miejsce spotkania zapraszamy na spotkanie w sobotę 9 września 2023 o g. 15:00 w Kawiarence Parafialnej. Dziękujemy, którzy już się wyrazili chęć pomocy i czekamy na więcej, kontakt z o. proboszczem do 8 września.
 8.  „Warsztaty Ignacjańskiego Rozeznawania” to propozycja dla wszystkich pragnących pogłębiać swoją relację z Bogiem i odnajdywać Go w codziennym życiu w duchu ignacjańskim. Rozeznawanie to sztuka, która pomaga być bardziej świadomym duchowo, dokonywać dobrych wyborów i podejmować decyzje. Zapraszamy do odkrywania Reguł ignacjańskiego rozeznawania. Zgłoszenia wyłącznie drogą mailową do 17 września 2023 na adres jacek.drabik@jezuici.pl.
 9.  7 września 2023 organizowana jest pielgrzymka do Lichenia i Kalisza. Koszt 90 zł. Szczegółowe informacje i zapisy u p. Marii.
 10. „Warsztaty dla zakochanych i narzeczonych” odbędą się w dniach 22-24 września 2023. Szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Gość Niedzielny oraz Niedziela są do nabycia w zakrystii.
 12. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła; we wtorek męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
 13. W ubiegłym tygodniu do domu Ojca odeszła z naszej wspólnoty parafialnej śp. Barbara Duchniak. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Kochanym Parafianom

i drogim Gościom życzymy

dobrego świętowania niedzieli i dobrego tygodnia!

Similar Posts