XX Niedziela Zwykła 20/08/2023

 1.  W naszej wspólnocie parafialnej i zakonnej serdecznie witamy już na stałe o. Wojciecha Kowalskiego SJ, który będzie duszpasterzem akademickim. Życzymy mu owocnej pracy duszpasterskiej ze studentami w naszej wspólnocie, by dawała mu dużo radości a Bóg obdarzał go swoim błogosławieństwem.  Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na nasz „fundusz inwestycyjno-remontowy”. Dziękujemy za każdą ofiarę!
 2.  W poniedziałek Koronka do Miłosierdzia Bożego o g. 17:30, a o g. 18:00 Msza św. w int. Kościoła, Ojca Św., Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o g. 17:30 a po niej Msza św. w int. próśb i podziękowań. W piątek Adoracja Najśw. Sakramentu od g. 16:00 do 19:00 w kościele dolnym, z możliwością spowiedzi od g. 17:00 do 18:00.
 3.  Trwają zapisy do nowo powstającej grupy dorosłych lektorów. To nasza nowa propozycja dla kobiet i mężczyzn, chcących się zaangażować w tę ważną posługę dla wspólnoty. Zapisy u o. proboszcza do 10 września 2023.
 4.  Kawiarenka Parafialna to kolejna nowa propozycja dla naszej wspólnoty. Osoby chętne do zaangażowania się w jakiekolwiek konkretnej formie w jej działanie, by tworzyć i budować przestrzeń i miejsce spotkania proszone są o kontakt z o. proboszczem do 10 września.
 5.  Jeszcze jedna, ignacjańska nowa propozycja parafialna to „Warsztaty rozeznawania”. Osoby zainteresowane duchowością ignacjańską, jak być bardziej świadomym duchowo oraz jak dokonywać dobrych wyborów i podejmowania decyzji zapraszamy do odkrywania Reguł ignacjańskiego rozeznawania. Zgłoszenia wyłącznie drogą mailową na adres jacek.drabik@jezuici.pl.
 6.  „Warsztaty dla zakochanych i narzeczonych” odbędą się w dniach 22-24 września 2023. Szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej.
 7.  W ubiegłą niedzielę na pomoc poszkodowanym w powodziach w Słowenii, zebraliśmy 2112,70zł. Dziękujemy za Waszą ofiarność w pomaganiu potrzebującym.
 8.  W zakrystii można wciąż złożyć cegiełkę na budowę sanktuarium bł. Jana Beyzyma w Maranie. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!
 9.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Gość Niedzielny oraz Niedziela są do nabycia w zakrystii. W najnowszej Niedzieli, znajduje się krótka relacja z naszego odpustu ku czci św. Ignacego.
 10.  W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Piusa X, papieża; w czwartek św. Bartłomieja, apostoła; w sobotę uroczystość Majśw. Maryi Panny Częstochowskiej.
 11. W ubiegłym tygodniu do domu Ojca odeszła z naszej wspólnoty parafialnej śp. Zofia Garczarek. Także zmarła śp. Teresa Wojnowska, mama naszego o. Roberta Wojnowskiego oraz o. Wacław Rusiniak SJ, jezuita, wieloletni duszpasterz grup AA w naszej parafii. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Similar Posts