XXVIII Niedziela Zwykła 15/10/2023

  1. Dzisiaj obchodzimy kolejny Dzień Papieski pod hasłem: Jan Paweł II – cywilizacja życia. Przed kościołem młodzież zbiera ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” pomagającej zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości. Zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej do g. 15:00. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na nasz fundusz inwestycyjno-remontowy.  
  2. Różaniec codziennie o g. 17:30. 
  3.  W poniedziałek Msza św. o g. 18:00 w int. próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Jana Pawła II oraz w int. Kościoła, Ojca Św., Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam. Prośby i podziękowania można wypisać i wrzucić do skrzynki przy relikwiach Świętego. We wtorek zapraszamy na kolejne spotkanie Grupy Dorosłych Lektorów o g. 19:00 w górnym kościele. W środę Msza św. o g. 18:00 w int. próśb i podziękowań przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i adorację Najśw. Sakramentu o g. 15:00 w kościele dolnym. 
  4.  Zbliża się miesiąc listopad, poświęcony pamięci naszych bliskich zmarłych. Kartki na tradycyjne wypominki są już wyłożone w kościele. Prosimy o czytelne wpisywanie swoich zmarłych a wypisane kartki składać można w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  5.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in. raport o stanie Kościoła w Polsce. W Niedzielinatomiast m.in. o 45 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża. Czasopisma do nabycia w zakrystii. 
  6.  W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek uroczystość św. Jadwigi Śląskiej; w środę św. Łukasza ewangelisty; w sobotę św. Jana Kantego.
  7. W ubiegłym tygodniu do domu Ojca odszedł z naszej wspólnoty parafialnej śp. Jacek Sierant. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie..

Similar Posts