IV Niedziela Wielkanocna 30/04/2023

  1. Dzisiejsza niedziela jest w Kościele Niedzielą Dobrego Pasterza. Zachęcamy do codziennej modlitwy o święte powołania do służby w Kościele.
  2. Od jutra przez cały miesiąc maj zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie o g. 17:30. W środę Msza św. o g. 18:00 w int. próśb i podziękowań zanoszonych przez wstawiennictwo MB Nieust. Pomocy.
  3. W poniedziałek o g. 19:00 w sali obok dolnego kościoła zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie chóru parafialnego.
  4. W tym tygodniu wypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o powołania w czwartek o g. 18:00; w piątek na Mszę św. o g. 18:00 i nabożeństwo ku czci Bożego Serca, a w sobotę na Mszę św. o g. 8:00 i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Spowiedź w I piątek miesiąca rano podczas każdej Mszy św. a po południu od godz. 17:00.
  5. W środę uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele o g. 7:00; 8:00; 10:00; 18:00 i 20:00 w dolnym kościele. Kancelaria parafialna tego dnia będzie nieczynna.
  6. Parafia Bożego Ciała zaprasza na „Ogień Dwóch Serc”. Czuwanie odbędzie się z 5 na 6 maja od g. 19:00 do 9:00 rano.
  7. Skupienie dla współpracowników misyjnych Księży Werbistów z rejonu Wrocławia odbędzie się w sobotę 6 maja 2023 w Klasztorze Księży Salezjanów przy pl. Grunwaldzkim 3. Początek spotkania o g. 9:00.
  8. Bardzo dziękujemy naszym Parafianom i Gościom za każdą ofiarę złożoną na tacę, przekazaną na konto naszej parafii i wrzuconą do skarbony. Niech dobry Bóg obdarza Was hojnie swoim błogosławieństwem. Bóg zapłać!
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.: Co robić, żeby mieć dobrych i świętych kapłanów? O fenomenie św. Teresy z Lisieux. Z kolei wnajnowszej Niedzieli m.in: rozmowa z ks. Waldemarem Chrostowskim; dlaczego maleje liczba powołań oraz jak nie zagubić sensu w przygotowaniach do I Komunii św.  Czasopisma są do nabycia w zakrystii.
  10. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Józefa rzemieślnika; we wtorek św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek św. Floriana męczennika i w sobotę św. Apostołów Filipa i Jakuba.

Similar Posts