XVII Niedziela Zwykła 30/07/2023

ogłoszenia duszpasterskie

  1.  Dzisiaj zapraszamy na „Festyn św. Ignacego”. Kawiarenka parafialna czynna od g. 9:00 do 16:00. Grill w naszym ogrodzie od g. 13:30 do 16:00. Dla dzieci malowanie twarzy od g. 14:00 do 16:00. Dziękujemy o. Damianowi za wygłoszone do nas dzisiaj słowo Boże. Dzisiaj ostatni dzień Nowenny do św. Ignacego Loyoli, przygotowującej na uroczystość św. Ignacego.
  2.  W poniedziałek w naszej parafii Uroczystość św. Ignacego Loyoli, patrona naszej parafii. Zapraszamy naszych Parafian i Gości na Msze św. tego dnia o g. 7:00, 8:00 i 18:00. O g. 17:30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Ignacego Loyoli z poświęceniem wody. Okolicznościową homilię podczas Eucharystii o g. 18:00 wygłosi o. Artur Niechwiej SJ (jezuita, dyrektor naszej szkoły w Mysłowicach). Z racji uroczystości można w tym dniu uzyskać odpust zupełny w naszym kościele pod zwykłymi warunkami. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna, nie będzie też Koronki do Miłosierdzia Bożego.
  3.  W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o g. 17:30 a po niej Msza św. w int. próśb i podziękowań. Adoracja Najśw. Sakramentu w piątek od g. 16:00 do 19:00 w kościele dolnym, możliwość spowiedzi od g. 17:00 do 18:00.
  4.  W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o powołania w czwartek na Mszy św. o g. 18:00. Najbliższy piątek jest I piątkiem miesiąca. Zapraszamy wszystkich czcicieli Bożego serca na Mszę św. o g. 18:00 i nabożeństwo po niej. Spowiedź tego dnia rano podczas każdej Mszy św. a po południu od g. 17:00 do 18:00. Natomiast w I sobotę miesiąca zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o g. 7:30 a po niej na Eucharystię o g. 8:00 i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
  5.  W naszym kościele, przy relikwiach św. Jana Pawła II pojawił się nowy świecznik wotywny. To innowacyjne, bezpieczne, niewydzielające sadzy i nie generujące odpadów rozwiązanie jest przyjazne środowisku. Zapalamy świece jako wotum, które jest wyrazem naszej ufności i gorącej modlitwy. Płomień świecy przedłuża nasze krótkie modlitwy, my wychodzimy z kościoła, a świeca jeszcze przez długi czas przypomina nasze intencje modlitewne. Zachęcamy do korzystania z tego miejsca modlitwy.
  6.  O. Józef Pawłowski, misjonarz-jezuita pracujący na Madagaskarze, przekazał nam „List z Marany”, i prosi o wsparcie-cegiełkę na budowę sanktuarium bł. Jana Beyzyma w Maranie. List jest dostępny dzisiaj w kawiarence parafialnej i tam można również wesprzeć to dzieło.
  7.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Gość Niedzielny oraz Niedziela są do nabycia w zakrystii.
  8.  W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Alfonsa Liguori, biskupa i doktora Kościoła; w piątek św. Jana Marię Vianney’a.
  9.  W ubiegłym tygodniu do domu Ojca odeszły z naszej wspólnoty parafialnej śp. Genowefa Pasierska i Gertruda Kubacka. Polecajmy je Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Kochanym Parafianom

i drogim Gościom życzymy

doświadczenia obecności Boga

i odnajdywania Go w codziennym życiu!

Similar Posts