XVIII Niedziela Zwykła 6/08/2023

ogłoszenia duszpasterskie

  1.  Dzisiaj święto Przemienienia Pańskiego. Niech Tabor naszego codziennego życia będzie miejscem doświadczenia i spotkania z żywym Bogiem.
  2.  Jesteśmy wdzięczni Bogu i ludziom za wspólne świętowanie naszego patrona św. Ignacego Loyoli. „Festyn św. Ignacego” przyniósł wiele radości, stworzył przestrzeń do spotkania się ze sobą, wspólnego zaangażowania i troski o drugiego człowieka, tak ważnej w życiu św. Ignacego. Dziękujemy Parafianom i Gościom, za przyjęcie zaproszenia do wspólnego świętowania i zaangażowanie się w pomoc: paniom, które upiekły ciasta do naszej kawiarenki; wszystkim kochanym kobietom, które przygotowały kawiarenkę i posprzątały po wszystkim oraz tym, które nas obsługiwały; panom Marianowi i Robertowi za przygotowanie i obsługę grilla; p. Eli za przygotowanie pięknej dekoracji kwiatowej w kościele; naszemu organiście p. Mateuszowi za oprawę muzyczną; p. Ilonie, p. Ewelinie i chórowi parafialnemu za śpiew podczas uroczystości; p. Tadeuszowi za dźwięk trąbki; p. Adolfowi za uprzątnięcie terenu wokół kościoła i domu zakonnego na czas świętowania; pocztowi sztandarowemu; Liturgicznej Służbie Ołtarza; naszemu klerykowi Łukaszowi za obsługę zakrystii oraz jezuitom, pracującym w naszej parafii za ich pomoc i obecność.   
  3.  Kawiarenka Parafialna, która stała się dla nas miejscem spotkania podczas Festynu, od września będzie stałym punktem na ten moment w każdą niedzielę miesiąca. Osoby chętne do zaangażowania się w jakiekolwiek formie proszone są o kontakt z o. proboszczem.
  4.  Koronka do Miłosierdzia Bożego w poniedziałek o g. 17:30. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o g. 17:30 a po niej Msza św. w int. próśb i podziękowań. W piątek zapraszamy na modlitwę różańcową o g. 7:30 a po niej na Mszę św. w int. o królowanie Najśw. Serca i wyniesienie na ołtarze Rozalii Celakówny o g. 8:00. Adoracja Najśw. Sakramentu w piątek od g. 16:00 do 19:00 w kościele dolnym, możliwość spowiedzi od g. 17:00 do 18:00.
  5.  Na „tacę remontową” w niedzielę 16 lipca 2023 zebraliśmy razem z wpłatami na konto w sumie 5 893,16zł (w tym 3€). Podczas Festynu zebraliśmy w sumie 2 496,88zł. W ostatnim miesiącu zakończyliśmy wymianę nagłośnienia w kościele górnym. W jego ramach zostały wymienione wszystkie mikrofony, także bezprzewodowe oraz szafa z całą elektroniką, dzięki której dźwięk obecnie przetwarzany jest cyfrowo.  Będą trwały jeszcze pracy przy poprawie głośności. Całość wykonanych prac kosztowała 31 850zł. Zostały zamontowane także dwie nowe, drewniane tablice ogłoszeniowe przy wejściu od ulicy Stysia. Bieżący stan Funduszu „inwestycyjno-remontowego” wynosi 32 389,05 zł. Szczegółowe rozliczenie znajduje się na stronie i w gablocie. Bardzo dziękujemy naszym Parafianom za każdą ofiarę i hojność. Niech dobry Bóg, hojnie obdarza Was swoim błogosławieństwem. Przypominamy, że w każdą środę na Mszy św. o. godz. 7:00 modlimy się za naszych wszystkich dobroczyńców.
  6.  W zakrystii jest dostępny „List z Marany” autorstwa o. Józefa Pawłowskiego, misjonarza-jezuity pracującego na Madagaskarze. To cegiełka na budowę sanktuarium bł. Jana Beyzyma w Maranie. Za każdą ofiarę składamy w jego imieniu serdeczne Bóg zapłać!
  7.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Gość Niedzielny oraz Niedziela są do nabycia w zakrystii.
  8.  W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Dominika, w środę św. Edytę Stein; w czwartek św. Wawrzyńca; w piątek św. Klarę.
  9.  W ubiegłym tygodniu do domu Ojca odeszła z naszej wspólnoty parafialnej śp. Karolina Paździor. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Kochanym Parafianom

i drogim Gościom życzymy

błogosławionej niedzieli

i dobrego odpoczynku!

Similar Posts