Ogłoszenia 20/11/2022

Dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Taca przeznaczona jest na potrzeby remontowe naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy Wam za wielkie serca i hojność, życzliwość, wsparcie oraz każdą ofiarę złożoną na tacę, wrzuconą do skarbony lub przekazaną na konto naszej parafii. Bóg zapłać!

Od jutra z racji chłodu Msze św. w dni powszednie będą odprawiane w kościele dolnym.

W poniedziałek zapraszamy na próbę chóru w sali obok dolnego kościoła.

W najbliższą sobotę 26 listopada, po Mszy św. o godz. 18:00 serdecznie zapraszamy na kolejny koncert. Wystąpią: Szymon Łukasik – organy, Ilona Kalińska – flet, Jakub Zawadzki – organy. W programie koncertu muzyka organowa i kameralna o tematyce adwentowej. Po koncercie będzie można złożyć ofiarę na ukończenie budowy organów. Wstęp wolny.

Dziękujemy naszym Parafianom i Młodym Dorosłym za uporządkowanie terenu przy kościele i domu zakonnym.

Wypominki do końca listopada codziennie o godz. 17:30. Msze św. za zmarłych polecanych w wypominkach są odprawiane w poniedziałki i piątki o godz. 18:00.

Można już zaopatrzyć się w duże i małe świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”, niech przy naszym wigilijnym stole nie zabraknie znaku solidarności z najuboższymi. Dziękujemy za wspieranie najuboższych i pokrzywdzonych.

Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia we Wrocławiu zaprasza do zgłębiania Tajemnicy Bożego miłosierdzia. Pierwsze spotkanie Wspólnoty Apostołów Bożego Miłosierdzia „Faustinum” odbędzie się w najbliższy wtorek 22 listopada przy pl. Grunwaldzkim 3a w domu zakonnym Sióstr. Dla zainteresowanych więcej informacji w zakrystii.

W przyszłą niedzielę 27 listopada, Eucharystią o godz. 19:30 rozpoczynamy rekolekcje w życiu codziennym. Po mszy będzie krótkie wprowadzenie do rekolekcji, rozdanie materiałów do medytacji i przydzielenie kierownika duchowego. Rekolekcje potrwają do 21 grudnia.

Za tydzień rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwentowy czas chcemy wykorzystać, aby przygotować nasze serca na Boże Narodzenie. Roraty pod hasłem: „W Nim rodzi się nasza nadzieja” będą od poniedziałku do soboty: godz. 6:45 – modlitwa jutrznią; godz. 7.00 – Msza św. roratnia z rozważaniami adwentowymi ks. Grzegorza Strzelczyka; ok. godz. 7.30 śniadanie w sali obok dolnego kościoła dla wszystkich chętnych. Prosimy, aby na roraty przynieść ze sobą świece. Zapraszamy do udziału!

Od dzisiejszej niedzieli można zaopatrzyć się w prasę katolicką tylko w zakrystii, przed lub po każdej Mszy św. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Małego Gościa Niedzielnego.

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek Ofiarowanie Najśw. Maryi Panny; we wtorek św. Cecylię; w sobotę św. Jana Berchmansa.

Zachęcamy do zapoznania się ze stanowiskiem Rady Stałej Komisji Episkopatu Polski wobec działań Jana Pawła II odnoszących się do przestępstw seksualnych wobec małoletnich (w gablocie i na naszej stronie internetowej).

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do domu Ojca śp. Teresa Michalska i śp. Józef Pyzio. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Similar Posts