Ogłoszenia 27/11/2022

Dzisiaj rozpoczynamy Adwent i Nowy Rok Liturgiczny. Jak co roku w Adwencie zapraszamy na sprawowane codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 7:00 rano Roraty pod hasłem: „W Nim rodzi się nasza nadzieja”. Poprzedzi je modlitwa jutrzni o 6:45. W tym roku naszemu czuwaniu będą towarzyszyły rozważania ks. Grzegorza Strzelczyka. Po Mszy roratniej ok. godz. 7:30 śniadanie w sali obok dolnego kościoła dla wszystkich chętnych. Prosimy, aby na roraty przynieść ze sobą świece. Zapraszamy.

Dzisiaj Eucharystią o godz. 19:30 rozpoczynamy rekolekcje w życiu codziennym. Po mszy będzie krótkie wprowadzenie do rekolekcji, rozdanie materiałów do medytacji i przydzielenie kierownika duchowego. Na czas trwania rekolekcji adoracja Najśw. Sakramentu od poniedziałku do piątku od g. 19:00 do 20:00 w ciszy. Rekolekcje potrwają do 21 grudnia.

Przypominamy, że Msze św. w dni powszednie są odprawiane w kościele dolnym, a w niedziele w kościele górnym.

Wypominki do środy włącznie o godz. 17:30. Ostatnia Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach będzie odprawiona w poniedziałek o godz. 18:00.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. O godz. 18:00 Msza św. w int. wynagradzającej NSPJ. Spowiedź do południa podczas każdej Mszy św., a po południu od godz. 17:00. Odwiedziny chorych według ustalonego porządku. W I sobotę miesiąca o godz. 7:30 wspólny różaniec a o godz. 8:00 Msza św. w int. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP.

W przyszłą niedzielę odwiedzi nas jezuickie duszpasterstwo powołań. Jezuici podzielą się refleksją na temat rozeznawania i poszukiwania swojej drogi życia.

W sali obok dolnego kościoła są kalendarze ścienne i liturgiczne. Można już zaopatrzyć się w duże i małe świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”, niech przy naszym wigilijnym stole nie zabraknie znaku solidarności z najuboższymi. Dziękujemy za wspieranie najuboższych i pokrzywdzonych.

W zakrystii można już nabyć poświęcone opłatki. Kolęda 2023! Po dwóch latach przerwy wracamy do tradycyjnej formy kolędowej wizyty duszpasterskiej w nowej odsłonie. W nadchodzącym roku kolęda będzie na zaproszenie. Kto z naszych drogich parafian chce zaprosić i przyjąć księdza na kolędzie, już od dzisiaj może zapisać się do zeszytu w zakrystii lub kancelarii parafialnej, a przed Nowym Rokiem ustalimy harmonogram odwiedzin. Zapisy na „Kolędę 2023” potrwają do 24 grudnia 2022.

W ubiegłą niedzielę na „Fundusz remontowy” zebraliśmy ponad 8 288,32zł (w tym 1 euro). Wpłaty na konto wyniosły 930zł. W ostatnim czasie wymieniona została część oświetlenia w części duszpasterskiej oraz zakupiony notebook do wyświetlania slajdów. Szczegółowe rozliczenie znajduje się w gablocie i na naszej stronie internetowej. Bardzo serdecznie dziękujemy Wam za wielkie serca i hojność, życzliwość, wsparcie oraz każdą ofiarę złożoną na tacę, wrzuconą do skarbony lub przekazaną na konto naszej parafii. Bóg zapłać!

Prasa katolicka do nabycia w zakrystii, przed lub po każdej Mszy św. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w środę św. Andrzeja Apostoła; w czwartek św. Edmunda Campiona i towarzyszy; a w sobotę św. Franciszka Ksawerego.

Zachęcamy do zapoznania się z dwoma oświadczeniami rzecznika prasowego naszej jezuickiej Prowincji Polski Południowej w sprawie nadużyć o. Macieja Sz. (w gablocie i na naszej stronie internetowej).

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do domu Ojca śp. Jadwiga Łysio, śp. Joanna Piluch i śp. Józef Jakimiuk. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Similar Posts