II Niedziela Wielkiego Postu 12/03/2023

  1. Dzisiaj niedziela Ad Gentes: dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Jest to sposobność, by wesprzeć modlitewnie i finansowo 1743 polskich misjonarzy pracujących w 99 krajach świata. Dzisiaj zapraszamy także na Gorzkie Żale o g. 17:00.
  2. Zapraszamy na kiermasz książki religijnej. Zachęcamy do nabywania paschalików w ramach pomocy najuboższym, w Sali obok kościoła dolnego.
  3. W poniedziałek Koronka do Miłosierdzia Bożego o g. 17:30 a po Mszy św. o g. 18:00 nabożeństwo fatimskie w górnym kościele. W środę Nowenna do MB Nieust. Pomocy o g. 17:30 a po niej Msza św. w int. próśb i podziękowań. W piątek Msza św. o g. 8:00 o wyniesienie na ołtarze sł. Bożej Rozalii Celakówny.
  4. Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o 16:30 a dla dorosłych o 17:30.
  5. Za tydzień rozpoczniemy nasze wiekopostne rekolekcje pt. „Krzyż. Ale o co chodzi?” Będzie to dwugłos dominikańsko-jezuicki. W przyszłą niedzielę 12 marca słowo wygłosi o. Marcin Dyjak OP (dominikanin, duszpasterz akademicki z Wrocławia). Druga część odbędzie się w niedzielę 26 marca a słowo wygłosi wówczas o. Wacław Oszajca SJ (duszpasterz i rekolekcjonista). Zapraszamy do skorzystania z tego czasu łaski.
  6. Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium w Gidlach, która odbędzie się 7 maja 2023. Koszt 100zł. Zapisy i informacje u p. Marii lub w zakrystii.
  7. Zapraszamy na „Warsztaty dla zakochanych i narzeczonych”, które odbędą się w dniach od 31 marca 2023 do 2 kwietnia 2023. Szczegóły na naszej stronie internetowej. Pozostało kilka ostatnich miejsc. Zapisy i szczegółowe informacje u o. proboszcza (pisząc na adres jacek.drabik@jezuici.pl).
  8. Na tacę remontową w niedzielę 19 lutego zebraliśmy razem z wpłatami na konto w sumie 7 612zł (w tym 0,20€ i 10 pensów). Stan Funduszu na dzień dzisiejszy wynosi 50 537,54zł. W ostatnim czasie zamontowano kamerę do monitoringu przy wejściu do kościoła dolnego po kilkukrotnym zniszczeniu klamek drzwiowych. W najbliższym czasie planowana jest wymiana nagłośnienia w kościele górnym. Bardzo dziękujemy naszym Parafianom za każdą ofiarę i hojność. Niech dobry Bóg, wynagradza Wam swoimi łaskami. Bóg zapłać!
  9. Kurs przygotowujący osoby dorosłe do przyjęcia sakramentu bierzmowania w Archidiecezji Wrocławskiej odbędzie się od 14 marca do 06 czerwca br. w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej. Zapisy przyjmowane są drogą elektroniczną przez wypełnienie formularza
  10. Tworzy się Bractwo Adoratorów związane z adoracją Najśw. Sakramentu w kaplicy pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej na Dworcu Głównym we Wrocławiu. Szczegóły na plakacie.

W ubiegłym tygodniu do domu Ojca odeszli: śp. Michał Kazimierczak i śp. Krystyna Żydak. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Similar Posts