XII Niedziela Zwykła 25/06/2023

  1. Dzisiaj na Mszy św. o g. 19:30 dziękujemy Bogu za posługę o. Jakuba i o. Marcina w naszej wspólnocie parafialnej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i dziękczynienia! Studenci z DA DACH zbierają ofiary na wrześniowy obóz w Białym Dunajcu. Dziękujemy bardzo za Waszą hojność!
  2. Do piątku 30 czerwca zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o g. 17:30.W środę Msza św. o g. 18:00 w int. próśb i podziękowań zanoszonych przez wstawiennictwo MB Nieust. Pomocy.
  3.  W tym tygodniu wypada I sobota miesiąca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszy św. o g. 8:00 i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
  4.  Rozpoczęły się wakacje, stąd przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. o g. 10:00 (w dni powszednie) oraz o g. 19:30 (w niedziele i święta). Adoracja Najśw. Sakramentu w czasie wakacji będzie odbywała się tylko w piątki od g. 16:00 do 19:00 w kościele dolnym z możliwością spowiedzi. Kancelaria parafialna w czasie wakacyjnym będzie czynna w poniedziałki od g. 8:30 do 9:30; czwartki od g. 19:00 do 20:00 i w soboty od g. 9:00 do 10:00. W sprawach pilnych prosimy o kontakt na parafialny numer komórkowy podany na naszej stronie. Wszystkim naszym kochanym Parafianom, życzymy dobrego i bezpiecznego odpoczynku.
  5.  Na tacę remontową w ubiegłą niedzielę zebraliśmy razem z wpłatami na konto w sumie 9 122,94zł (w tym 2€; 1 kuna). W ostatnim miesiącu we współpracy z oo. jezuitami z Al. Pracy pokryte zostały koszty wykonania nowej tablicy nagrobnej na grobowcu oo. jezuitów na cmentarzu Grabiszyńskim. Bieżący stan Funduszu „inwestycyjno-remontowego” wynosi 60 786,08 zł. Szczegółowe rozliczenie znajduje się na stronie i w gablocie. W nadchodzącym tygodniu rozpocznie się zapowiadana już jakiś czas temu wymiana nagłośnienia w kościele górnym. Bardzo dziękujemy naszym Parafianom za każdą ofiarę i hojność. Niech dobry Bóg, hojnie obdarza Was swoim błogosławieństwem. Przypominamy, że w każdą środę na Mszy św. o. godz. 7:00 modlimy się za naszych wszystkich dobroczyńców. Bóg zapłać! Na Ukrainę trafiły kolejne dwa transporty pomocy z naszej parafii.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.: o Bogu Ojcu.W najnowszejNiedzieli m.in: o miłości, która wymaga pracy.Jest jeszcze wakacyjne wydanie Małego Gościa Niedzielnego.Czasopisma są do nabycia w zakrystii.
  7. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w środę św. Ireneusza, biskupa i męczennika; a w czwartek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła (tego dnia pamiętajmy w modlitwie szczególnie o papieżu Franciszku).
  8. W ubiegłym tygodniu do domu Ojca odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Apolonia Cieśla i śp. Grzegorz Nowak. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Similar Posts