Ogłoszenia 11/12/2022

III Niedziela Adwentu

11/12/2022

Ogłoszenia duszpasterskie

 1.  Z radością informujemy, że zakończyły się główne prace nad naszą nową stroną internetową, która od piątku jest już dostępna w sieci pod adresem www.loyola.pl. Tam znajdziecie wszystkie bieżące informacje co dzieje się w naszej parafii.
 2. Dziś kończy się I etap wyborów do Rady Parafialnej – zgłaszanie kandydatów. Zgłoszenia kandydatów możemy dokonać poprzez opieczętowaną KARTĘ, dostępną obok skrzynki przy figurze Serca Pana Jezusa, tam też prosimy wrzucać swoje propozycje. Można też dokonać zgłoszenia pisząc na adres mailowy parafii. Za tydzień, 18 grudnia nastąpi ogłoszenie listy kandydatów, natomiast 8 stycznia, odbędzie się głosowanie.
 3. Młodzieżowa wspólnota Magis rozprowadza „wigilijne sianko”. A studenci z DA DACH swoje wypieki. Dziękujemy za złożone ofiary, które zostaną przeznaczone na rekolekcje zimowe i działalność duszpasterstwa. 
 4. Roraty codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 7:00. Poprzedza je jutrznia o 6:45. Po Mszy roratniej zapraszamy na śniadanie w sali obok dolnego kościoła.
 5. Wieczorna adoracja Najśw. Sakramentu od poniedziałku do piątku do godz. 20:00 w ciszy.
 6. Jutro rozpoczyna się nowenna do Dzieciątka Jezus, Msza św. o godz. 18:00 w dolnym kościele. Zapraszamy szczególnie dzieci z rodzicami.
 7. Jutro (poniedziałek) o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie z muzyką Jana Sebastiana Bacha w sali obok dolnego kościoła. Obejrzymy i wysłuchamy nagranie kantaty adwentowej „Wachet auf, ruft uns die Stimme”, a krótki komentarz do utworu wygłosi p. Jakub, organista.
 8. We wtorek nabożeństwo fatimskie odbędzie się w kościele górnym, po Mszy św. wieczornej w dolnym kościele.
 9. W sali obok dolnego kościoła są do nabycia kalendarze ścienne i liturgiczne. Można jeszcze zaopatrzyć się w duże i małe świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”, niech przy naszym wigilijnym stole nie zabraknie znaku solidarności z najuboższymi. Na Ukrainę został wysłany kolejny, 17 już transport pomocy. Dziękujemy za wspieranie najuboższych i pokrzywdzonych.
 10. W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki.
 11. Naszym drogim Parafianom i gościom, przypominamy o kolędzie. Zaprosić duszpasterza można dokonać na dwa sposoby: 1) osobiście wpisując się do zeszytu w zakrystii lub kancelarii parafialnej; 2) drogą elektroniczną pisząc na adres parafialoyola@gmail.com. Zaproszenia przyjmujemy do 24 grudnia, ułatwi nam to ułożenie harmonogramu odwiedzin. Równocześnie prosimy, aby przekazać tę wiadomość tym, do których z różnych racji może ona nie dotrzeć: chorym, starszym i znajomym.
 12. Naszym drogim Parafianom oraz Gościom dziękujemy bardzo za hojność i wielkoduszność, życzliwość, wsparcie, dobre słowo i uśmiech oraz każdą ofiarę złożoną na tacę, do skarbony lub przekazaną na konto naszej parafii. Niech dobry Bóg wynagradza Wam swoimi łaskami każdy okruch dobra jakim się z nami dzielicie. Bóg zapłać!
 13. Robi się coraz zimniej, stąd prosimy o wrażliwość i zamykanie drzwi wejściowych do kościoła.
 14. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w środę św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
 15. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do domu Ojca śp. Helena Pawłowska i śp. Marcin Płuciennik. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim naszym drogim

Parafianom i Gościom

życzymy

błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia

Similar Posts