XXVII Niedziela Zwykła 8/10/2023

  1. Modlitwa różańcowa w naszym kościele codziennie o g. 17:30.
  2. W poniedziałek o. Wojciech „zobaczy Abrahama”. Z tej okazji zapraszamy na Mszę św. o g. 18:00 do wspólnej modlitwy w jego intencji.
  3.  We wtorek zapraszamy zainteresowanych posługą w służbie liturgicznej na spotkanie Grupy Dorosłych Lektorów o g. 19:00. W środę Msza św. o g. 18:00 w int. próśb i podziękowań przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek rano zapraszamy na modlitwę różańcową o g. 7:30 a po niej na Mszę św. o g. 8:00 w int. o królowanie Najśw. Serca Pana Jezusa w naszych sercach i rodzinach oraz o wyniesienie na ołtarze Rozalii Celakówny. Po południu zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i adorację Najśw. Sakramentu o g. 15:00 w kościele dolnym. Wieczorem o g. 18:00 Msza św. w int. czcicieli Matki Bożej, o pokój na świecie i w sercu każdego z nas, a po niej zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.
  4.  W sobotę 14 października zapraszamy do górnego kościoła na cichą Adorację Najśw. Sakramentu o dobre wybory dla Polaków od g. 10:30 do 17:30.  Tego samego dnia po Mszy św. o g. 18:00 zapraszamy na koncert z cyklu „Wieczory Organowe u Ignacego Loyoli”. Wystąpi Piotr Bywalec – student Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu i organista w naszym kościele. Wykonane zostaną utwory organowe z różnych epok. Po koncercie będzie można złożyć dobrowolną ofiarę na fundusz inwestycyjno-remontowy.
  5.  W przyszłą niedzielę „taca remontowa”, a przed kościołem będą zbierane ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” pomagającej zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości. Zapraszamy także do naszej Kawiarenki Parafialnej od g. 9:00 do 15:00 na kawę, herbatę i coś słodkiego. Prosimy o upieczenie ciast.
  6.  Po kilku latach wracamy do Mszy św. zbiorowej każdego 16-go dnia miesiąca, w int. próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, którego relikwie znajdują się w naszym kościele. Prośby i podziękowania można wypisać i wrzucić do skrzynki przy relikwiach Świętego.
  7.  Prosimy szczególnie seniorów o zapoznanie się z apelem Policji (klik) na temat wzmożonej działalności oszustów podszywających się pod pracowników banków. Pełna treść apelu znajduje się w gablocie i na naszej stronie internetowej.
  8.  Zbliża się miesiąc listopad, poświęcony pamięci naszych bliskich zmarłych. Kartki na tradycyjne wypominki są już wyłożone w kościele. Prosimy o czytelne wpisywanie swoich zmarłych a wypisane kartki składać można w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  9.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in. o trwającym w Kościele synodzie i wspólnotach dla mężczyzn. W Niedzieli natomiast m.in. vademecum wyborcze katolika oraz relacja z jubileuszu o. Kazimierza, który świętowaliśmy w naszym kościele. Czasopisma do nabycia w zakrystii.
  10.  W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w czwartek bł. Jana Beyzyma, jezuitę i misjonarza; a w piątek bł. Honorata Koźmińskiego.

Apel Policji:

Similar Posts