- W naszej wspólnocie witamy naszego rekolekcjonistę o. Mateusza Janygę SJ (jezuitę, dyrektora naszej szkoły w Mysłowicach), który wprowadzi nas w temat ciszy, która jest językiem Boga. Przy wyjściu z kościoła można nabyć paschaliki Caritas (20zł), dziękujemy studentom z DA DACH za pomoc. Dziś wyjątkowo zapraszamy na aromatyczną kawę i herbatę do Kawiarenki AMDG od 9:00 do 12:00. Dziękujemy rodzinom empatycznym za jej przygotowanie i obsługę. Dzisiaj o g. 19:00 rozpoczynamy ignacjańskie rekolekcje w życiu codziennym. Konferencja i spotkanie zapisanych osób z rozdaniem materiałów na pierwszy tydzień modlitwy o g. 19:00 w kościele dolnym.
- W tym tygodniu wypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o g. 17:30 adoracja w Kaplicy Adoracji prowadzona przez Apostolstwa Modlitwy, a po niej Msza św. o g. 18:00 w int. powołań. W piątek Msza św. wynagradzająca Sercu Bożemu o g. 18:00, a po niej nabożeństwo ku czci Bożego Serca. Spowiedź tego dnia rano podczas każdej Mszy św. a wieczorem od g. 17:45 (w kościele dolnym). Odwiedziny chorych według ustaleń z ojcami. W sobotę różaniec o g. 7:30, Msza św. o g. 8:00 w int. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi, a po niej nabożeństwo.
- W przyszłą niedzielę druga część naszych wielkopostnych rekolekcji. Naszym gościem tym razem będzie o. Dariusz Nowicki OSPPE (paulin, duszpasterz w sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła we Wrocławiu), który poprowadzi nas na pustynię.
- Zbliża się czas Triduum Paschalnego, zapraszamy osoby chętne do włączenia się do naszego chóru parafialnego. Próby chóru będą odbywały się w środy o godz. 19:30 w sali im. ks. Kaczkowskiego przy dolnym kościele. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu z p. Mateuszem – naszym organistą.
- Dziękujemy wszystkim naszym dobroczyńcom, parafianom i gościom dbającym o nasz kościół i jezuicką wspólnotę za wszystkie ofiary składane w różnej formie na nasze bieżące potrzeby.
- W biuletynie: ogłoszenia, Ewangelia do osobistej refleksji, spowiedź w tygodniu oraz pierwsza odsłona serii o obrazach w naszej Kaplicy Adoracji.
- Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszej Niedzieli. Czasopismo do nabycia w zakrystii.
† W ubiegłym tygodniu odeszły z naszej wspólnoty parafialnej do domu Ojca:
śp. Genowefa Parcheniak (l. 89)
śp. Irena Zięba (l. 85)
Polecajmy je Bożemu Miłosierdziu… Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
Kochanym Parafianom, Przyjaciołom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!
Godziny spowiedzi w tygodniu 2 – 7 marca 2026
- poniedziałek: 6:45; 7:45; 9:45; 17:45
- wtorek: 6:45; 7:45; 9:45; 17:45
- środa: 6:45; 8:00; 9:45; 18:00
- czwartek: 6:45; 7:45; 9:45; 17:45
- piątek: 6:45; 7:45; 10:00; 17:45
- sobota: 6:45; 8:00; 9:45; 18:00
ogłoszenia stałe:
- niedziela g. 17:00 Gorzkie Żale
- wtorek g. 7:30 różaniec w int. Ojczyzny
- wtorek g. 17:00 modlitwa Ognisk Pokutnych za grzeszników [Kaplica Adoracji]
- środa g. 17:30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
- piątek:
- g. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego [Kaplica Adoracji]
- g. 15:15-16:00 modlitwa wspólna [Kaplica Adoracji]
- g. 17:00 Droga Krzyżowa dla dzieci [kościół górny]
- g. 17:30 Droga Krzyżowa dla dorosłych [kościół dolny]

