X Niedziela Zwykła 11/06/2023

  1. Wspólnota młodzieżowa MAGIS działająca przy naszej parafii, rozprowadza dziś po mszach św. domowe ciasta. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na ich letnie rekolekcje w lipcu. Za każdą ofiarę i hojność Bóg zapłać! W sali obok dolnego kościoła można zaopatrzyć się w książki religijne.
  2.  Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o g. 17:30. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o g. 18:00. W środę Msza św. o g. 18:00 w int. próśb i podziękowań zanoszonych przez wstawiennictwo MB Nieust. Pomocy. 
  3.  W najbliższą sobotę 17 czerwca po Mszy św. o g. 18:00 zapraszamy na koncert z cyklu Wieczory Organowe u Ignacego Loyoli. Wystąpi Jan Surma – organista Bazyliki pw. św. Jana Apostoła w Oleśnicy oraz wykładowca Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Zaprezentowana zostanie muzyka organowa francuskich kompozytorów XIX wieku. Po koncercie będzie można złożyć dobrowolną ofiarę na parafialny fundusz inwestycyjno-remontowy.
  4.  Taca w przyszłą niedzielę jest tacą remontową. W ubiegłą niedzielę na świątynię Opatrzności Bożej zebraliśmy 1395,82zł. Bóg zapłać za Waszą hojność!
  5.  Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie procesji w Uroczystość Bożego Ciała. Domowemu Kościołowi, wspólnocie Sychar, Apostolstwu Modlitwy i studentom z DA Dach oraz Grupie Młodych Dorosłych za przygotowanie ołtarzy, pocztom sztandarowym, niosącym feretrony, tubę, Liturgicznej Służbie Ołtarza, p. organiście, chórowi, p. Przemysławowi za zdjęcia, dzieciom sypiącym kwiaty, policji i służbom porządkowym za dbanie o nasze bezpieczeństwo. Bóg zapłać za pomoc i zaangażowanie!
  6.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.: o świętych szczególnie związanych z Chrystusem Eucharystycznym. W najnowszej Niedzieli m.in: o tym, gdy ktoś bliski oddala się od Kościoła lub traci wiarę. Czasopisma są do nabycia w zakrystii. 
  7. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Antoniego z Padwy; w środę bł. Michała Kozala; w piątek uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa, w sobotę Niepokalane Serce Najśw. Maryi Panny. 

Similar Posts