IV Niedziela Wielkiego Postu (laetare) 19/03/2023

 1. Po każdej Mszy św., w sali obok dolnego kościoła, rozprowadzane są paschaliki i baranki wielkanocne, fundusze zostaną przeznaczone na pomoc najuboższym. Rozprowadzany jest także Biuletyn Misyjny. „Talent Miłosierdzia” to torba, do wypełnienia żywnością dla biednych, którą następnie można przekazać w niedzielę lub zostawić w kancelarii parafialnej. Dzisiejsza taca jest „tacą remontową”. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. Dzisiaj swoje imieniny obchodzi nasz współbrat o. Józef Klemenz, pamiętajmy o nim w naszej modlitwie.
 3. Zapraszamy na Gorzkie Żale dzisiaj o g. 17:00.
 4. W poniedziałek Msza św. o g. 18:00 w int. Kościoła, Ojczyzny, Ojca Św., Radia Maryi i TV Trwam. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o g. 17:30 a po niej Msza św. w int. próśb i podziękowań.
 5. Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o g. 16:30 a dla dorosłych o g. 17:30.
 6. W sobotę, 25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego Apostolstwo Modlitwy naszej parafii zaprasza na Dzień Wspólnoty. Rozpoczynamy Mszą św. o g. 10:00. Szczegółowy program na plakacie.
 7. Także w sobotę 25 marca zapraszamy do naszego kościoła na koncert muzyki pasyjnej pod tytułem „Totus Tuus”, po mszy świętej o g. 18:00. Wystąpi chór Basilica Cantans Katedry Wrocławskiej pod dyrekcją Mirosławy Jury-Żegleń, oraz organisty Mateusza Żeglenia. Podczas koncertu będzie można usłyszeć zarówno repertuar chóralny jak i organowy oraz organy z chórem. Zeprezentowane zostaną kompozycję z różnych epok.
 8. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na wsparcie polskich misjonarzy w najbiedniejszych krajach świata. Zbiórka potrwa od 23 do 25 marca do g. 12:00. Szczegóły na plakacie.
 9. Już za tydzień 26 marca 2023 zapraszamy na II część naszych wielkopostnych rekolekcji „Krzyż, ale o co chodzi?”. Rekolekcyjne słowo wygłosi do nas o. Wacław Oszajca SJ (duszpasterz i rekolekcjonista). Także za tydzień w niedzielę Grupa Wolontariatu Duszpasterstwa Akademickiego Dach serdecznie zaprasza na kiermasz kartek Wielkanocnych. Kartki będzie można nabyć po każdej Mszy św. Zebrane ofiary zostaną przekazane na zakup sprzętu medycznego wspomagającego oddychanie dla naszej koleżanki Leny.
 10. Dziękujemy Apostolstwu Modlitwy za ofiarowanie parafii nowego różowego ornatu oraz anonimowemu ofiarodawcy za 3 ornaty maryjne oraz 2 fioletowe. W int. naszych dobroczyńców modlimy się w każdą środę na Mszy św. o g. 7:00.
 11. Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium w Gidlach, która odbędzie się 7 maja 2023. Koszt 100zł. Zapisy i informacje u p. Marii lub w zakrystii.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Niedziela, Gość Niedzielny do nabycia w zakrystii.
 13. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP; w sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

Similar Posts