Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa 2/04/2023

Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. Dzisiaj Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. Dzieci rozprowadzają palmy przy wyjściu z kościoła. Zebrane ofiary przeznaczone będą na ich duszpasterstwo. Ostatnie Gorzkie Żale dzisiaj o g. 17:00. Duszpasterstwo akademickie DACH zaprasza dzisiaj po Mszy św. akademickiej o g. 19:30 na koncert pieśni wielkopostnych i pasyjnych. Po koncercie, o g. 21:37 – w kolejną rocznicę śmierci św. Jana Pawła II – studenci zapraszają na krótkie modlitewne czuwanie pod krzyżem misyjnym.
 2. W Wielki Czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne. Msza Krzyżma w Katedrze o. g. 10:00. Liturgia Wieczerzy Pańskiej o g. 18:00. Adoracja w Ciemnicy do g. 22:00.
 3. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, a więc jakościowy i ilościowy. Jest to też I piątek miesiąca, pamiętajmy o Bożym Sercu. O g. 15:00 Droga Krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej o g. 18:00 a po niej adoracja przy Grobie do g. 22:00. Ofiary złożone podczas adoracji krzyża przeznaczone są na potrzeby kościołów w Ziemi Świętej i kwiaty do grobu.
 4. W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie do g. 16:00. Liturgia Wigilii Paschalnej, rozpocznie się o g. 20:00, a zakończy uroczystą procesją rezurekcyjną. Na liturgię prosimy przynieść świece. Bardzo prosimy Róże różańcowe oraz członków Apostolstwa Modlitwy o przygotowanie feretronów i sztandarów, oraz niesienie ich w czasie procesji.
 5. Kancelaria parafialna w Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę oraz Poniedziałek Wielkanocny będzie nieczynna.
 6. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę od g. 9:00 do 16:00. Tego dnia wspólnota młodzieżowa Magis, działająca przy naszej parafii, będzie rozprowadzać buteleczki ze święconą wodą. Zebrane środki będą przekazane na ich letnie rekolekcje. Bóg zapłać za Waszą hojność.
 7. Spowiedź w Wielkim Tygodniu: od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy rano od 7:00 do 10:00 i od 17:00 do 18:30; w Wielki Czwartek i Wielki Piątek od g. 7:00 do 13:00 i 15:00 do 16:30, a w Wielką Sobotę od g. 7:00 do 13:00 oraz 14:30 do 16:00. Nie będziemy spowiadać w czasie liturgii Triduum Paschalnego oraz w święta.
 8. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę. W czasie oktawy Wielkanocy nie będzie Godzinek.
 9. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby się włączyć w dekorowanie kościoła i służbę liturgiczną w czasie Triduum prosimy o kontakt z o. proboszczem.
 10. Grupa Wolontariatu Duszpasterstwa Akademickiego Dach w ramach kiermaszu kartek wielkanocnych zebrała i przekazała na zakup sprzętu medycznego wspomagającego oddychanie dla Leny 1900,20zł i 10 koron norweskich. Dziękujemy za Waszą hojność i pomoc.
 11. W sali obok dolnego kościoła kiermasz książki religijnej, rozprowadzane są paschaliki i baranki wielkanocne, fundusze zostaną przeznaczone na pomoc najuboższym. Dziękujemy 34 osobom, które napełniły Torby Miłosierdzia.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Niedziela, Gość Niedzielny do nabycia w zakrystii.
 13. W ubiegłym tygodniu do domu Ojca odeszli: śp. Stanisław Nuckowski; śp. Danuta Łuszczyk; śp. Anna Dams i śp. Krystyna Helińska. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim naszym kochanym Parafianom i drogim Gościom życzymy radosnej niedzieli i owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia!

Similar Posts