Trójcy Przenajświętszej 4/06/2023

 1. Dzisiaj w Kościele obchodzimy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy ona czas wielkanocnej Komunii Św. Dzisiaj także obchodzimy Święto Dziękczynienia. Ofiary zbierane przy wyjściu z kościoła są przeznaczone na rzecz Sanktuarium Opatrzności Bożej w Warszawie. Bóg zapłać! Po każdej Mszy św. można zaopatrzyć się w książki religijne w sali obok dolnego kościoła.
 2.  Nabożeństwa czerwcowe codziennie o g. 17:30.
 3.  W środę Msza św. o g. 18:00 w int. próśb i podziękowań zanoszonych przez wstawiennictwo MB Nieust. Pomocy. 
 4.  W najbliższy czwartek 8 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy św. w naszym kościele jest następujący: o g. 8:00, 9:30, po tej Mszy św. będzie procesja do czterech ołtarzy, tradycyjną trasą: ul. Stysia, Skwierzyńską, Owsianą, Plac Rozjezdny, Kolejową a zakończy się w naszym ogrodzie. Kolejne Msze św. po zakończeniu procesji o g. 12:30, 18:00 i 19:30. Zapraszamy wszystkich naszych parafian i dzieci, szczególnie pierwszokomunijne do sypania kwiatków w czasie procesji. Prosimy o nieparkowanie samochodów na trasie procesji. 
 5.  Metropolita Wrocławski Arcybiskup Józef Kupny udzielił dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na dzień 9 czerwca 2023 r. (piątek po uroczystości Bożego Ciała).
 6.  W piątek Msza św. o g. 8:00 w int. o królowanie Najśw. Serca Pana Jezusa w naszych sercach i rodzinach oraz o wyniesienie na ołtarze Rozalii Celakówny.
 7.  W ub. poniedziałek przełożony naszej jezuickiej prowincji ogłosił zmiany w naszej wspólnocie. Odchodzą o. Jakub i o. Marcin, którzy udadzą się na tzw. III probację, czyli ostatni etap formacji jezuickiej a na ich miejsce przyjdą o. Wojciech Kowalski i o. Grzegorz Kramer.
 8.  W ubiegłą niedzielę studenci z duszpasterstwa akademickiego DACH zebrali 1521,25 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za wspieranie tego dobrego dzieła.
 9.  Dziękujemy Parafianom i Grupie Młodych Dorosłych za uporządkowanie terenu przy kościele i domu zakonnym.
 10.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.: o kapłanie na dzisiejsze czasy. W najnowszej Niedzieli m.in: o tym w jaki sposób w chlebie i winie jest obecny Jezus a w dodatku Bliżej życia z wiarą m.in. o cudach dokonanych przez Małą Arabkę. Zachęcamy do lektury nowego kwartalnika Niedzieli. Czasopisma są do nabycia w zakrystii. 
 11.  W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Bonifacego.
 12.  Na koniec proszę jeszcze o zabranie głosu przez przedstawiciela Rady Parafialnej.
 13. W ubiegłym tygodniu do domu Ojca odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Leszek Kaźmierczak. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Similar Posts