Zesłanie Ducha Świętego 28/05/2023

 1. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Niech hojnie wylewa swoje dary na naszą wspólnotę parafialną. Studenci z DA Dach rozprowadzają upieczone przez siebie ciasta. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na różne potrzeby duszpasterstwa akademickiego.
 2.  Nabożeństwa majowe w naszym kościele do środy o g. 17:30. Od czwartku rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe codziennie o g. 17:30.
 3.  W środę Msza św. o g. 18:00 w int. próśb i podziękowań zanoszonych przez wstawiennictwo MB Nieust. Pomocy. 
 4.  W tym tygodniu wypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o powołania w czwartek o g. 18:00; w piątek wyjątkowo nabożeństwo ku czci Bożego Serca poprzedzi Mszę św. o g. 18:00 a w sobotę na Mszę św. o g. 8:00 i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Spowiedź w I piątek miesiąca rano podczas każdej Mszy św. a po południu od godz. 17:00.
 5.  W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich rodziców z dziećmi na Mszę św. o g. 11:00 z okazji Dnia Dziecka.
 6.  Abp Józef Kupny informuje o rozpoczęciu diecezjalnego Synodu o nawróceniu i odnowie życia Kościoła. Więcej szczegółów wkrótce.
 7.  Na tacę remontową w ubiegłą niedzielę zebraliśmy razem z wpłatami na konto w sumie 8 212,58zł (w tym 6€; 1dime$ i 4 pensy). Bieżący stan Funduszu zostanie przedstawiony w przyszłą niedzielę przez przedstawicieli Rady Parafialnej. Bardzo dziękujemy naszym Parafianom za każdą ofiarę i hojność. Niech dobry Bóg, wynagradza Wam swoimi łaskami. Bóg zapłać! Przypominamy, że w każdą środę na Mszy św. o. godz. 7:00 modlimy się za naszych dobroczyńców. Dziękujemy także za pamięć o skarbonie dla biednych. Na Ukrainę dotarł 26 transport pomocy z naszej parafii.
 8.  Przypominamy, że nasza biblioteka parafialna czynna jest w poniedziałki i czwartki od 16:00 do 18:00.
 9.  Parafia św. Karola Boromeusza przy ul. Kruczej organizuje pielgrzymkę różańcową do Częstochowy. Termin: 3 czerwca 2023, koszt 80 zł. Zapisy na Kruczej lub telefonicznie 667 626 625.
 10.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.: o tajemnicy Ducha Świętego i macierzyństwie. W najnowszej Niedzieli m.in: o tym by nie pozwalać na zło i roli Maryi w Kościele a w dodatku Bliżej życia z wiarą m.in. o tym jak budować dojrzałą miłość. Czasopisma są do nabycia w zakrystii. W kościele wyłożony jest też najnowszy numer Nowego Życia
 11. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek Najśw. Maryi Panny, Matki Kościoła; w środę Nawiedzenie Najśw. Maryi Panny; w czwartek święto Jezusa Chrystusa, najwyższego i wiecznego kapłana.
 12. W ubiegłym tygodniu do domu Ojca odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Lidia Wojtas; śp. Zdzisław Cituk; śp. Aleksander Maraś i śp. Edmund Bałaban. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Similar Posts