XIX Niedziela Zwykła 13/08/2023

 1.  W naszej wspólnocie parafialnej i zakonnej serdecznie witamy o. Grzegorza Kramera SJ, który będzie wikariuszem i ministrem domu. Życzymy mu owocnej pracy duszpasterskiej w naszej wspólnocie, by dawała mu dużo radości a Bóg obdarzał go nieustannie swoją łaską.
 2.  Przypominamy i zapraszamy chętnych do naszego parafialnego chóru. Spotkania odbywają się w poniedziałki o g. 19:00 przy dolnym kościele.
 3.  We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Poświęcenie ziół i kwiatów podczas każdej Eucharystii. To będzie także w kościele polskim Dzień Solidarności ze Słowenią, którą dotknęły powodzie. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę na ten cel.
 4.  W poniedziałek Koronka do Miłosierdzia Bożego o g. 17:30. Msza św. o g. 18:00 w int. wszystkich czcicieli Matki Bożej, o pokój na świecie i w sercu każdego z nas. A po niej Nabożeństwo Fatimskie. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o g. 17:30 a po niej Msza św. w int. próśb i podziękowań. W piątek Adoracja Najśw. Sakramentu od g. 16:00 do 19:00 w kościele dolnym, z możliwością spowiedzi od g. 17:00 do 18:00.
 5.  W czwartek swoje imieniny obchodzi o. Jacek, proboszcz naszej parafii i przełożony wspólnoty zakonnej. W jego intencji szczególnie modlić będziemy się na Mszy św. o g. 18:00.
 6.  Ruszają zapisy do nowo powstającej grupy dorosłych lektorów. Zapisy u o. proboszcza do 10 września 2023.
 7.  Zakochanych i narzeczonych zapraszamy na „Warsztaty dla zakochanych i narzeczonych”, które odbędą się w dniach 22-24 września 2023. Ilość miejsc ograniczona. Szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej. Zapisy u o. proboszcza.
 8.  Osoby chętne do zaangażowania się w jakiekolwiek formie w powstającą Kawiarenkę Parafialną, by tworzyć i budować przestrzeń i miejsce spotkania proszone są o kontakt z o. proboszczem. Kawiarenka funkcjonowałaby na ten moment w każdą 3 niedzielę miesiąca począwszy od września.
 9.  W zakrystii jest dostępny „List z Marany”, to cegiełka na budowę sanktuarium bł. Jana Beyzyma w Maranie. Za każdą ofiarę składamy w jego imieniu serdeczne Bóg zapłać!
 10.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Gość Niedzielny oraz Niedziela są do nabycia w zakrystii.
 11.  W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Maksymiliana Marii Kolbego; w czwartek św. Jacka; w piątek św. Alberta Hurtado.
 12.  W ubiegłym tygodniu do domu Ojca odszedł z naszej wspólnoty parafialnej śp. Jerzy Pliszka. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Kochanym Parafianom

i drogim Gościom życzymy

bożej niedzieli

i spokojnego tygodnia!

Similar Posts